PROSEKTORIUM

Firma Walicki posiada od lat własne profesjonalne prosektorium wyposażone w nowoczesne chłodnie, sale sekcyjną i stanowisko do balsamacji i ubieralnię. Zatrudniamy profesjonalistów, nasi laboranci stale podnoszą kwalifikacje a zabiegi balsamacji wykonuje dyplomowany tanatopraktor posiadający Świadectwo Kwalifikacji Francuskiego Instytutu Hygeco.

W procesie balsamacji oraz w fazie przygotowania zmarłego do ceremonii pogrzebowej stosujemy najwyższej jakości kosmetyki pielęgnujące renomowanej francuskiej firmy Hygeco – która jest światowym liderem kosmetologi dla zmarłych.

Oddaliśmy do dyspozycji placówek medycznych jedno z najnowocześniejszych prosektoriów w kraju. Sala sekcyjna w pełni klimatyzowana, wyposażona w cztery stoły sekcyjne wykonane w najnowocześniejszych technologiach w tym jeden stół do balsamacji. Specjalne oświetlenie dzienne, wysokie standardy dezynfekcji oraz środki techniczne umożliwiają sprawną i przeprowadzaną w bardzo dobrych warunkach sekcję zwłok.

Całość kompleksu zawiera pomieszczenia z chłodniami do przechowywania zwłok, które są podzielone na segmenty, co umożliwia ich odpowiednie oznakowanie. Chłodnie w kompleksie są tak umieszczone aby dostarczanie zwłok do prosektorium nie kolidowało z pracami na sali sekcyjnej.

Kompleks posiada własne laboratorium wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt analityczny z osobnym pomieszczeniem do prac przy formalinie.

Najlepsze z możliwych warunki pracy dla lekarzy patologów. Zaplecze socjalne wyposażone w nowoczesne umeblowanie dobrane tak, aby odpoczynek przebiegał w jak najlepszych warunkach. Prysznice, toalety umieszczone w kilku częściach kompleksu pozwalają na wygodną i ergonomiczna pracę personelu.

Zakład pogrzebowy "Walicki" © 2006-2023