Piece kremacyjne w Polsce

Kremacje w Polsce czyli wszystko co chcielibyśmy wiedzieć o kremacjach na rynku polskim.

Piece kremacyjne produkcji amerykańskiej, włoskiej, hiszpańskiej w porównaniu z piecami typu produkcji szwedzkiej i czeskiej z firmy Tabo-CS, które pracują w Bytomiu.

Krematoria w Polsce wyposażone są w różnego rodzaju piece kremacyjne. Ceny pieców wahają się od 200 tysięcy złotych do milina złotych. Te najtańsze piece produkcji amerykańskiej, włoskiej i hiszpańskiej pozostawiają wiele do życzenia pod względem technologicznym. Niektóre z tych pieców może przeprowadzić od 5 lub 6 kremacji na dobę i przeznaczone są dla niewielkich zakładów pogrzebowych, które wykonują te kremacje na własny użytek. Nie są wyposażone w taki komputer z systemem sterowania przebiegiem kremacji, a schłodzenie popiołu  odbywa się poza piecem w różnych naczyniach,  przy wykorzystaniu większej ilości urn technicznych lub tac,  wspomagane wentylatorem wodą (https://jml-funeris.pl/urzadzenia-do-obrobki-prochow/). Niemniej jednak prochy maja temperaturę ok 100 stopni co uniemożliwia zgromadzenie ich do woreczka w celach uniknięcia rozsypania i  celach estetycznych.  Cały proces kremacji, jako podaje producent, trwa od rozpoczęcia do zakończenia kremacji średnio od pięciu do sześciu godzin. Poniżej adres do strony internetowej .

Źródło: http://www.mountjerome.ie/?content=cremation-process

Pojemnik odbiorczy prochów pokremacyjnych w piecach amerykańskich .

piece-odbiorcze

Źródło: http://blcremationsystems.com/HumanCremationProducts.html

System chłodzenia prochów pokremacyjnych w piecach amerykańskich.

fan

Fan = Wentylator

Źródło: http://blcremationsystems.com/HumanCremationProducts.html

Najdroższe piece to piece produkcji szwedzkiej i czeskiej, które spełniają najwyższe światowe standardy i mogą przeprowadzić nawet kilkanaście kremacji na dobę a czas poszczególnej kremacji to ok 80 do 120 minut. Są wyposażone w komputer z systemem sterowania kremacją i schładzaniem popiołu, który steruje całkowicie automatycznie wszystkimi operacjami w trakcie kremacji włącznie ze schłodzeniem popiołu. Przygotowanie popiołu do zmielenia  w piecach produkcji szwedzkiej i czeskiej wykonuje się na popiele całkowicie schłodzonym w piecu i odbywa się automatycznie do urny z PCV lub do worka i jest zupełnie niemożliwe by wykonać to z popiołem ciepłym lub gorącym.  Poza tym cały przebieg kremacji zapisuje się w pamięci komputera czyli temperatura, czas i  data kremacji,  czas wygarnięcia prochów i chłodzenia przed zmieleniem, jakość spalin, praca palników numer porządkowy kremacji). Zapisy te są archiwizowane w pamięci komputera.  Piece produkcji amerykańskiej, włoskiej i hiszpańskiej nie mają tak zaawansowanej technologii.

Zapraszamy do zapoznania się z danymi dotyczącymi kremacji w piecach czeskich, które posiada Firma Walicki.

Kremacja nowoczesny sposób grzebania zmarłych

Urządzenie do przeróbki popiołu

Zakład pogrzebowy "Walicki" © 2006-2023